MED

Medobraní


Medobraní u nás probíhá 2-3x ročně od konce května, celý červen a končí začátkem července. Neodebíráme včelkám všechen med, necháváme jim stále tolik medu, aby nestrádaly. I na zimu jsou tak vybaveny zásobami vlastního medu. Medobraní začíná vytáčením lučního květového medu, následuje lesní květový med a v některých letech pak lesní medovicový med. Konstrukce našich úlů umožňuje odběr medu z panenských plástů.

Kvalita našich medů laboratorně testována - naše medy oceněny certifikáty kvality ČESKÝ MED roku 2016 a 2017


Náš med získal Zlatou medaili soutěže Český med 2017

soutěž pořádá Výzkumný ústav včelařský v Dole

Zlatá medaile Český med 2017
Zlatá medaile Český med 2017

Nabídka medu od našich včelek:

Med květový

Květový med včely vyrábí z nektaru, který sbírají z kvetoucích rostlin. V našem případě nejčastěji z pampelišek, ovocných stromů, akátů, lip a následně až do léta pestrá směs užitných i okrasných rostlin.
Nektar, který včely přinesou do úlu, obsahuje až dvě třetiny vody. Včely jej zahušťují a obohacují o enzymatické a antibakteriální látky. Poté, co má med ty správné vlastnosti, jej včelky uloží do zásobních plástů a zavíčkují. V této podobě med vydrží roky jako zásoba energie pro včelí hnízdo.
Květový med obsahuje více glukózy (hroznového cukru) a díky četným pylovým zrnkům v medu a drobným krystalkům glukózy rychle krystalizuje. Pyl v medu je cenným zdrojem bílkovin, esenciálních olejů a vitamínů.

Ceník

Aktualizováno 8/2020

Vyprodáno - v případě zájmu o med roku 2021 se můžete přihlásit k odběru zpráv v sekci Kontakt - rádi Vás budeme informovat o novém medobraní...


Rychlá objednávka

Napište si o náš med - můžete i pokud je již vyprodán, jakmile bude medobraní, rádi Vás vyrozumíme...